Toksyna Botulinowa | na Zmarszczki, Kurze Łapki i Lwie Zmarszczki

Toksyna botulinowa

Kto wykonuje zabieg?

Lekarz

Czas trwania zabiegu

30-45 min

Wymagana liczba zabiegów

1 co kilka miesięcy


Na czym polega toksyna botulinowa?

Podanie toksyny w mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek w danej okolicy prowadzi do zablokowania impulsów między nerwami a mięśniami, które w następstwie ulegają osłabieniu, skóra rozkurczeniu, a zmarszczki wygładzeniu. Odpowiednio wykonany zabieg pozwala na osiągnięcie efektu odmłodzonej, wypoczętej i zrelaksowanej twarzy.

Przebieg zabiegu

Zabieg podania toksyny botulinowej jest szybki, trwa od 15 do 30 min, oraz mało bolesny - pacjent nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry oraz delikatny obrzęk w miejscach iniekcji utrzymujące się ok. 1 godzinę. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji - bezpośrednio po zabiegu można wrócić do pracy i codziennych zajęć. Efekt zaczyna być widoczny w ciągu 3-4 dni od zabiegu, na maksymalny efekt należy zaczekać 2 tygodnie.


Działanie toksyny botulinowej możemy zastosować na:


Kurze łapki

Iniekcje toksyny botulinowej w leczeniu kurzych łapek wykonuje się w bocznej części mięśnia okrężnego oka-zmarszczki wokół oczu spłycają się.

Lwie zmarszczki

Jest to pojedyncza pionowa bruzda lub kilka równoległych pionowych bruzd na gładziźnie czoła między brwiami. Po iniekcji toksyny botulinowej zmarszczki spłycają się.

Zmarszczki czoła

To rodzaj zmarszczek mimicznych pojawiających się podczas patrzenia w górę lub unoszenia brwi. Za ich tworzenie się odpowiadają włókna czołowe mięśnia potyliczno-czołowego, które kurcząc się, wywołują powstawanie zmarszczek. W prowadzenie preparatu bezpośrednio do mięśnia odpowiadającego za kurczenie się tej partii twarzy, powoduje jego porażenie, dzięki czemu siła skurczu ulega zmniejszeniu. W efekcie mięsień kurczy się rzadziej i słabiej, co zapobiega pogłębianiu się i uwydatnianiu bruzd.


Jak często powtarzać zabieg?

Przerwy pomiędzy zabiegami nie powinny być krótsze niż 3 miesiące. Efekty zabiegu utrzymują się od 3 do 5 miesięcy w przypadku leczenia zmarszczek mimicznych twarzy (w leczeniu nadpotliwość pach brak/ograniczone pocenie utrzymuje się nawet 9-12 m-cy). Efekty są uzależnione od mimiki twarzy pacjenta, okolicy podania leku oraz osobniczej predyspozycji pacjenta. Mięśnie stopniowo odzyskują swoją zdolność do skurczu. Powtarzane iniekcje toksyny powodują, że tzw. pamięć mięśni ulega osłabieniu, co powoduje że po okresie działania leku zmarszczki mimiczne są mniej widoczne. Pozwala to wydłużyć okres pomiędzy kolejnymi zabiegami jednocześnie zachowując efekt wypoczętej twarzy.


Wskazania do zabiegu

 • zmarszczki poprzeczne czoła
 • zmarszczki między brwiami, tzw. lwia zmarszczka
 • zmarszczki wokół oczu, tzw. kurze łapki
 • zmarszczki u nasady nosa, tzw. królicze zmarszczki
 • zmarszczki wokół ust, tzw. zmarszczki palacza
 • opadające kąciki ust
 • nadmierna aktywność mięśnia bródkowego
 • zmarszczki szyi
 • leczenie uśmiechu dziąsłowego
 • bruksizm, patologiczne tarcie zębów
 • leczenie nadpotliwości pach, dłoni i stóp

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża i karmienie piersią
 • stany zapalne skóry w miejscach wstrzykiwania toksyny
 • schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym
 • nadwrażliwość na dowolny składnik preparatu, z albuminą włącznie
 • zaburzenia układu krzepnięcia
 • przyjmowanie niektórych leków (tetracyklina, aminoglikozydy, aminochinolony, linkomycyna, cyklosporyna, sukcynylocholina)

Zalecenia przed zabiegiem:

W dniu zabiegu należy unikać nakładania dużej ilości makijażu oraz powstrzymać się od pochylania i wysiłku fizycznego.

Zalecenia po zabiegu:

Przez 24 godziny od iniekcji nie należy masować ani pocierać miejsc wkłuć.

Przez 24 godziny nie stosować makijażu.

gdpr-image
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszej Stronie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania ze Strony przez newYOU Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w 99-100 Kutno, ul. Kasztanowa 28B/22 oraz jego Partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę poprzez kontakt opisany w Polityce Prywatności.
Polityka prywatności

Umów się
na konsultacje

+48 501 125 135

konsultacja@newyou-clinic.pl