Laserowe Usuwanie Rozstępów | Zgierz, Łódź | newYou-Clinic

Laserowe usuwanie rozstępów

Kto wykonuje zabieg?

kosmetolog

Czas trwania zabiegu

5-20 min

Wymagana liczba zabiegów

3-5 zabiegów


Czym jest laserowe usuwanie rozstępów IPIXEL ER:YAG 2940?

Promień lasera dociera do komórek skóry, niszcząc zdegenerowane włókna kolagenowe i elastynowe budujące rozstępy, jednocześnie stymulując komórki skóry do odbudowy włókien prawidłowych. Pozostawiona pomiędzy pixelami nienaruszona tkanka, czyli zdrowe komórki, znacząco przyspieszają odbudowę kolagenu i gojenie poddanego terapii obszaru, które w efekcie prowadzi do gwałtownego złuszczenia i całkowitej przebudowy skóry. Zastąpienie starych włókien zdrowymi skutkuje znaczącą poprawą wyglądu skóry i zmniejszeniem lub nawet całkowitą redukcją nieestetycznych pręg. Zastosowanie mocy wyższej, niż w przypadku laserów nieablacyjnych pozwala na wykonanie zabiegu w czasie krótszym o połowę, przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu ryzyka oparzeń.

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Dla kobiet i mężczyzn którzy chcą się pozbyć niechcianych rozstępów.


Jak wygląda zabieg?

Laser, w kontrolowany sposób, uszkadza kolumnowo wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. W naturalnym procesie gojenia uszkodzone komórki zastępowane są przez nową tkankę. Dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu, przebudowy skóry, staje się ona zdrowsza, wygląda młodziej, a blizny stają się mniej widoczne. Skóra tuż po zabiegu zazwyczaj jest zaczerwieniona i może sprawiać wrażenie oparzonej. Często towarzyszy uczucie pieczenia. Po zabiegu niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja skóry zgodnie z zaleceniami i bezwzględna ochrona przed słońcem kremami z filtrem o współczynniku ochrony SPF 50+ przez min. 2 tyg. Czas gojenia wynosi 3-7 dni w zależności od zastosowanego protokołu.


Jak często powtarzać zabieg?

W celu uzyskania oczekiwanych efektów polecamy serię 3-6 zabiegów w odstępach 6 tyg.


Przeciwwskazania do zabiegu

  • ciąża
  • niewydolność serce
  • niewydolność oddechowa
  • niektóre choroby nerek lub wątroby
  • zapalenie żył

Zalecenia przed zabiegiem:

Na cztery tygodnie przed zabiegiem należy przerwać stosowanie preparatów zwiększających wrażliwość skóry, tj. kremów zawierających retinol, izotretynoinę, kwasy owocowe, witaminę C. Siedem dni przed zabiegiem należy odstawić preparaty na bazie ziół dziurawca i nagietka. Zabieg wykonuje się na skórze nieopalonej.

Zalecenia po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu miejsce poddane działaniu lasera może być zaczerwienione i obrzęknięte, a pacjent odczuwa ciepło. Przez pierwsze dwa dni należy nie stosować makijażu. Po 2 dniach od zabiegu powstają strupki, które złuszczają się samoistnie po 5 dniach. Nie należy trzeć i zdrapywać mikrostrupków. W przypadku wykonania zabiegu na inną lokalizację niż twarz (np. redukcja rozstępów na udach), należy nosić luźne ubrania, które nie powodują tarcia obszaru zabiegowego. Ponadto przez minimum dwa tygodnie nie należy stosować leków i kosmetyków zwiększających wrażliwość skóry na światło. Należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych, gorących kąpieli, korzystania z sauny i solarium, picia alkoholu oraz gorących kąpieli orzez siedem dni. W celu przyspieszenia regeneracji skóry po zabiegu zalecono jest stosowanie kremu regenerującego: Bioderma Cicabio lub A-derma Epitheliale. Przez miesiąc po zabiegu konieczna jest fotoprotekcja SPF50+.

gdpr-image
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszej Stronie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania ze Strony przez newYOU Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w 99-100 Kutno, ul. Kasztanowa 28B/22 oraz jego Partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę poprzez kontakt opisany w Polityce Prywatności.
Polityka prywatności

Umów się
na konsultacje

+48 501 125 135

konsultacja@newyou-clinic.pl