Kwas Hialuronowy Zgierz | Wypełnienie Zmarszczek i Bruzd

Kwas hialuronowy Zgierz - wypełniacz

Kto wykonuje zabieg?

Lekarz

Czas trwania zabiegu

30-60 min

Wymagana liczba zabiegów

1-2 zabiegi


Na czym polega zabieg kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny – jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Kwas hialuronowy stopniowo zaczyna zanikać od 20 roku życia. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody co powoduje powstawanie zmarszczek.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Żele na bazie kwasu hialuronowego są stosowane do:

 • wypełnienia zmarszczek (bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek nad górną wargą)
 • modelowanie policzków i żuchwy
 • powiększania ust

Rodzaje kwasów hialuronowych stosowane w New You Clinic to:

 • Allergan Juvederm
 • Stylage

Jak wygląda zabieg?

Zabieg w poszczególnych partiach twarzy wygląda następująco:

Bruzdy nosowo-wargowe

Zabieg zalecany jest każdej kobiecie i mężczyźnie, którym zarysowują się bruzdy nosowo-wargowe. Polega na wstrzykiwaniu do tkanki podskórnej lub nad okostnowo preparatu kwasu hialuronowego usieciowanego w miejscu, gdzie tworzy się bruzda nosowo-wargowa. Bezpośrednio po zabiegu zagłębienie, jakie tworzy bruzda nosowo-wargowa, spłyca się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy fałd nosowo-wargowy. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy.

Dolina Łez

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego w miejscu, gdzie tworzy się linijne zagłębienie stanowiące typową „dolinę łez”. Bezpośrednio po zabiegu skośne zagłębienia, jakie tworzą się pod oczami i na policzkach, spłycają się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy się w obrębie oczodołu i policzka. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd.

Linie Marionetki

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do tkanki podskórnej preparatu kwasu hialuronowego usieciowanego w miejscu, gdzie tworzy się bruzda „marionetkowa”. Bezpośrednio po zabiegu zagłębienie, jakie tworzy bruzda „marionetkowa”, spłyca się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy fałd skóry ponad nią. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej pogodny wygląd.

Modelowanie i wypełnianie policzków

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do tkanki podskórnej lub nad okostnowo preparatu kwasu hialuronowego w miejscu, gdzie tworzy się zagłębienie poniżej kości policzkowych. Bezpośrednio po zabiegu zagłębienia policzków poniżej kości policzkowych spłycają się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy się w obrębie policzka. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd.

Okolica jarzmowa

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do tkanki podskórnej lub nad okostnowo preparatu kwasu hialuronowego usieciowanego w okolicę jarzmową. Bezpośrednio po zabiegu zagłębienie okolicy jarzmowej, spłyca się. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej pogodny wygląd.

Powiększanie i modelowanie ust

Zabieg polega na wstrzykiwaniu preparatu kwasu hialuronowego do czerwieni wargowej ust. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu powierzchniowym ust. Dzięki preparatowi z kwasem hialuronowym możliwe jest powiększenie ust, wyrównanie asymetrii oraz podkreślenie konturu.

Wolumetria

Wolumetria twarzy, czyli lifting i modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy i nadać jej młodszy, harmonijny wygląd. Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia skóry związane z utratą objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy. Kwas hialuronowy pomaga również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki.


Jak często powtarzać zabieg?

Choć efekt jest natychmiastowy, należy powtarzać zabiegi kwasem hialuronowym co ok. 6-12 miesięcy. (w przypadku wolumetrii co 12-24 miesiące)


Wskazania do zabiegu

 • zapadnięte skronie
 • zapadnięta okolica jarzmowa
 • fałdy nosowo-wargowe
 • linie marionetki
 • opadający kącik ust
 • słabo zdefiniowana linia żuchwy oraz podbródek

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią;
 • choroba autoimmunologiczna;
 • bakteryjna, wirusowa lub grzybicza infekcja;
 • nadwrażliwość na stosowane wypełniacze;
 • stosowanie zabiegów z wypełniaczami na bazie kwasu polimlekowego (Sculptra) w ciągu ostatnich pięciu lat;
 • aktywna choroba nowotworowa, pacjent w trakcie radioterapii
 • szczepienie do 2 tygodni przed zabiegiem

Zalecenia po zabiegu:

Przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

Należy pić dużo wody.

Przez 48 godzin nie stosować masażu twarzy.

gdpr-image
Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach analizy moich zachowań w niniejszej Stronie moich danych osobowych, zapisywanych w tych plikach, pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania ze Strony przez newYOU Clinic Sp. z o.o. z siedzibą w 99-100 Kutno, ul. Kasztanowa 28B/22 oraz jego Partnerów. Więcej informacji związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę poprzez kontakt opisany w Polityce Prywatności.
Polityka prywatności

Umów się
na konsultacje

+48 501 125 135

konsultacja@newyou-clinic.pl